Vaša korpa

Najbolji Sistem Za Pecanje Šarana (Safety System) ⚓🔓

Najbolji Sistem Za Pecanje Šarana (Safety System) ⚓🔓

Apr 23, 2025

0 komentara

👉 Mnogi ribolovci svrhu olova gledaju samo kao rešenje za protok reke, kako bi im sistem stajao u mestu, ali olovo ima još jednu jako bitnu ulogu – a to je prva “kontra” šaranu, odnosno ubadanje udice. Na pitanje koja gramaža olova je idealna je nemoguće odgovoriti, to treba prilagoditi protoku reke (ako pecamo na rekama), ali nikako ne preporučujemo manje od 80 grama, vrlo često i 100 grama kao minimum, bez obzira da li voda stoji ili je protok jako mali. Šaran je jaka riba, vrlo lako može nositi olova od 50-60 grama a da se ne ubode kako treba, poslednje što želimo da se udica ne ubode “duboko”, jer u tom slučaju dok dođemo do štapova (druge kontre) vrlo verovatno gubimo ribu. Iako možda 20 grama zvuči kao mala razlika, kada to spojimo sa oštrim udicama, ubadanje je mnogo bolje, pogotovo kada šaran uzima mamac opreznije, što je vrlo često slučaj sa kapitalnim primercima.

⚓ Što se tiče oblika olova, postoji više varijanti oblika olova i sistema za koje se koriste ta olova, ali u ovom tekstu pažnju ćemo posvetiti tzv. “Safety (sejfti) sistemu” odnosno u prevodu “sigurnosni sistem”. Zašto baš taj sistem, pa ukratko zato što rešava 95% situacija na [divljoj] vodi, jednostavan je za montažu, a najpouzdaniji je upravo zbog karakteristike spadanja olova sa sistema po čemu je i dobio naziv. Vratimo se na oblik olova. Moguće je koristiti više oblika koje imaju virblu, pa čak neko koristi i hranilice malo veće gramaže, ali najbolje olovo za pecanje šarana na divljim vodama je u obliku potkovice, ima rupu u sredini što daje još jednu karakteristiku olovu a to je da se ukopa bolje, pogotovo idealno za šarandžije koji pecaju na kosini – a znamo da je to mesto gde se dobija najviše udaraca.



🔓 Kada pričamo o safety sistemu, njegova karakteristika je da olovo spadne sa sistema kada je u pitanju kapitalni primerak šarana, čime dobijamo direktan kontakt sa ribom bez dodatnog otežanja, ali i kada riba uđe u panjeve i granje olovo će spasti a riba će često sama izaći iz granja jer više ne oseća dodatno opterećenje. Naravno, ovo podrazumeva da riba nije prošla kroz gomilu granja, u tom slučaju je jako mala šansa da će nam se najlon osloboditi.

Montažu i ostale detalje bitne za safety sistem prepuštamo vam u video klipu:



.
.
.

📃 Ovo su ostali blogovi koje Vam preporučujemo da pročitate, klikom na temu koja Vas interesuje otvoriće Vam se blog sa detaljnim objašnjenjem:

👉 Pecanje Šarana Na Kukuruz

👉 Pecanje Šarana Na Tigrov Orah

👉 Pecanje Šarana Na Boile

👉 Kako Utiču Mesečeve Mene Na Pecanje Šarana?

👉 Opadanje i Porast Vode - Kako Utiče Na Šarana?

👉 Pecanje Šarana Na Proleće

👉 Kako Pravilno Spremiti Spod Mix?

👉 Kako izbeći cverglana? (patuljasti som, amerikanac)

👉 Šta je to i kako se koristi Amino Booster?

👉 Šta je to i kako se koristi Bait Booster?

👉 Opasnost po Riblji Fond koju mnogi ne prepoznaju?!

👉 Pecanje Šarana Na Jesen

👉 Tajne Pecanja Amura

👉 Najbolji Sistem Za Pecanje Šarana (Safety System)

Ostavite komentar